Pierwsze dni w przedszkolu i szkole

 

Podstawowym problemem z którym borykają się rodzice we wrześniu jest wyjątkowa niechęć dzieci do powrotu do szkoły, przedszkola. Trudno się temu dziwić, bo większość dorosłych po wspaniałych wakacjach także niechętnie wraca do pracy.

Należy i można nasze dzieci zrozumieć i pomóc im w powrocie do przedszkola i szkoły. 

 

 

Dzieci uwielbiają zbierać różne przedmioty. Naklejki, karty, zawieszki itp. Dla wielu z nich wspaniałą przygodą i nagrodą samą w sobie będzie zebranie wszystkich elementów układanki.

 

 

Jak to zrobić?

Obrazek z lubianymi przez dzieci bohaterami można wydrukować na papierze zwykłym lub naklejkowym. Wydruk należy pociąć na potrzebną ilość elementów, wcześniej można z tyłu ponumerować elementy. Codziennie przed wyjściem do przedszkola wręczamy dziecku element i przypominamy, że po powrocie z przedszkola dostanie kolejny. Uzbieranie wszystkich elementów może wiązać się jeszcze z jakąś nagrodą główną. Warto celebrować to osiągnięcie wraz z dzieckiem np wspólnym śniadaniem wg. pomysłu dziecka, wyjściem do kina itp. Sami oceńcie, czy zbieranie powinno trwać tydzień, miesiąc czy może dłużej. Oczywiście nie należy przesadzić zbytnio odwlekając finał zabawy.

 

 

Jakie nagrody?

Pamiętajcie, że to najczęściej Wasze dziecko może wymyśleć najwspanialszą i możecie to wziąć pod uwagę. Pamiętajmy przy tej okazji, że nie zawsze trzeba wymyślać "wielkie rzeczy". Czasem dla dziecka większą nagrodą będzie dzień z rodzicami niż konsola do gier, czy nowy telefon. 

 

Oczywiście nie zapominajcie o kontynuacji motywowania i o jakichś modyfikacjach podnoszących atrakcyjność zabawy.

POWODZENIA!!! 

Gabinet psycholog Aleksandra Iwin motywacja dzieci Łódź Ksawerów Pabianice

Gabinet psycholog Aleksandra Iwin motywacja dzieci Łódź Ksawerów Pabianice

Copyright © 2022 Gabinet psycholog - Aleksandra Iwin. Porady psychologiczne, doradztwo zawodowe. Łódź, Ksawerów, Pabianice. Psycholog dzieci, młodzieży, rodziców.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.