Trening motywacyjny

 Trening motywacyjny- warsztaty dla uczniów III klasy gimnazjum, którym brakuje motywacji do nauki i przez to obniżają swoje szanse na dokonanie właściwego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Egzamin gimnazjalny, to ważny moment w życiu nastolatka. Jego wynik jak również wyniki na świadectwie ukończenia gimnazjum to przepustka do szkoły średniej. Od 16 latka wymaga się aby podjął trafną decyzję dotyczącą przyszłości zawodowej. To oczekiwania otoczenia. Tymczasem 16 latek najczęściej nie wie co chciałby robić w przyszłości, jaką drogę kształcenia wybrać po gimnazjum.

Moje dziecko to leń – nie chce się uczyć. Do egzaminów coraz bliżej a on siedzi przed komputerem lub z telefonem a przecież nie ma żadnych innych obowiązków …. – często słyszę od rodziców odwiedzających mój gabinet. Kłopot polega na tym, że młodemu człowiekowi brak motywacji do podejmowania określonych działań. Często lęk przed nieznanym, jakim jest zmiana szkoły, paraliżuje przed stawieniem czoła nowym wyzwaniom. Typowym zachowaniem młodego człowieka może być brak potrzeb tożsamych z oczekiwaniami rodziców, nauczycieli. Właśnie dla takich gimnazjalistów skierowana jest moja propozycja.

Trening motywacyjny, to zajęcia na których każdy uczestnik postawi sobie indywidualny cel krótkoterminowy prowadzący do wypracowania celu średnioterminowego. Zajęcia będą dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników.

Warsztaty dla uczniów III klas gimnazjum.

Zajęcia grupowe- grupa do 8 osób

Rozpoczęcie zajęć - listopad 2016 r.

Czas trwania - 4 spotkania po 90 min./ łącznie 6 godz.

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w soboty od godz. 9.00 do 10.30 w nowym gabinecie w Ksawerowie przy ul. Granitowej 19.

Uczestnicy otrzymują wszelkie potrzebne materiały, napoje.

Koszt 240 zł.

Jeśli zdecydowaliście Państwo, że chcecie aby Wasze dzieci wzięły udział w zajęciach, proszę o kontakt tel. 509 - 270 – 393 lub drogą e –mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym otrzymujecie Państwo nr konta, na które w ciągu 5 dni roboczych należy wpłacić kwotę 240 zł. (wystawiamy fakturę VAT). Jeśli potrzebujecie Państwo innego rozwiązania, proszę o kontakt.

Tematyka:

1 spotkanie – W poszukiwaniu motywacji - Poznanie zainteresowań i podstawowych możliwości każdego z uczestników.

2 spotkanie - W poszukiwaniu motywacji cz. 2 - Zainteresowania zawodowe – badanie kwestionariuszem.

3 spotkanie - Jak już jest motyw to musi być akcja – praca nad zmianą (tworzenie indywidualnego planu działania).

4 spotkanie – Akcja zapoczątkowana – jak utrzymać zmianę

Istnieje możliwość rozszerzenia zajęć o badanie osobowości zawodowej celem wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Szczegółowych informacji udzielę pod nr telefonu. 509 - 270 – 393 lub drogą e –mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2023 Gabinet psycholog - Aleksandra Iwin. Porady psychologiczne, doradztwo zawodowe. Łódź, Ksawerów, Pabianice. Psycholog dzieci, młodzieży, rodziców.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.