Praca z Parą (nauki niekoniecznie przedmałżeńskie)

 

Praca z psychologiem to rozwiązywanie kłopotów, kryzysów pojawiających się na różnych etapach związku. Ludzie pozostający w związku ( formalnym lub nieformalnym) zgłaszający się do psychologa chcą pewnych zmian. To nie jedyne obszary, w których psycholog pracuje z Parą.

Niekoniecznie „nauki przedmałżenskie”.

Nauki przedmałżeńskie to obowiązkowe spotkania narzeczonych z osobami, które mają nauczyć czegoś narzeczonych …

Moja propozycja dla Par często nazywana jest „naukami przedmałżeńskimi” ale ja nie uczę. Ja nie zakładam, że związek ma zakończyć się małżeństwem. Ja badam, obserwuję Pary, które tworzą związek i pomagam im określić jakość związku i ewentualnie pomagam w poprawie tej jakości.

Rozwój związku, to proces pełen zmian, dzielony jest na fazy. Początkowe silne doznania w fazie zakochania, romantyczne początki, związek kompletny, związek przyjacielski a w końcu związek pusty i jego rozpad to jeden z podziałów faz miłości. Utrzymanie określonego stanu ma związek z pracą, która jest wkładana w związek.

Faza zakochania błędnie mylona z miłością nie zawsze przechodzi w kolejną fazę. Często partnerzy dopowiadają sobie idealistyczne cechy swojego partnera. Bywa, że pierwsze nieporozumienia w związku związane są z weryfikacją wyidealizowanego obrazu partnera z tym faktycznym obrazem.

Ja jestem psychologiem, który za pomocą testów wykona badanie psychologiczne partnerów. Pozwoli ono określić skalę powodzenia związku oraz otworzy sfery tematów do rozmów, które dadzą partnerom głębsze informacje na swój temat.

Proponuję 2 opcje spotkań rozwojowych dla Par:

Opcja nr 1

Dwa spotkania łącznie 3 godziny (180 min.)

Pierwsze spotkanie – 2 godziny (120 min.) w czasie pierwszego spotkania rozmawiamy oraz przeprowadzamy badanie.

Drugie spotkanie – 1 godzina – omówienie wyników badań. Wnioski dla Pary.

Koszt 320 zł.

Opcja nr 2

Trzy spotkania łącznie ok. 5 godzin (ok. 300 min.)

Pierwsze spotkanie – 2 godziny (120 min.) w czasie pierwszego spotkania rozmawiamy oraz przeprowadzamy badanie.

Drugie spotkanie – 2 godziny (120 min.) w czasie drugiego spotkania przeprowadzamy pogłębione badania ( na bazie wyników z pierwszego spotkania) oraz włączamy techniki do pracy z Parą.

Trzecie spotkanie - 1 godzina – omówienie wyników badań. Wnioski dla Pary.

Koszt 500 zł.  

Aleksandra Iwin - psycholog. Ksawerów, Łódź, Pabianice 
Copyright © 2022 Gabinet psycholog - Aleksandra Iwin. Porady psychologiczne, doradztwo zawodowe. Łódź, Ksawerów, Pabianice. Psycholog dzieci, młodzieży, rodziców.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.