Akcja "BUZIAKI"

Co zrobić aby wyeliminować niepożądane zachowania u swojego kilkulatka, przedszkolaka, który rozpoczął przygodę z przedszkolem. Jak promować te właściwe? 

Przetestowaną metodą są buziaki na lodówce. Wystarczy wyciąć z papieru kółka w dwóch kolorach na jednym kolorze umieścić Gabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice a drugim Gabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice przymocować magnes do buziaków i gotowe. Metoda sprawdza się już u maluchów  2 letnich. Gdy mamy przygotowane zestawy buziaków rozmawiamy z dzieckiem. Tłumaczymy mu zasady.  Gdy dziecko zrobi to o co prosimy: zje posiłek, umyje zęby, posprząta zabawki itd. Na lodówce w widocznym miejscu rodzic przykleja  chwaląc przy tym jakie dziecko jest grzeczne, mądre a rodzic jaki jest dumny. W ciągu dnia na lodówce może się pojawić kilkanaście Gabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice
. Promując zachowania pożądane przez nas,  dziecko uczy się, które zachowania są dobre. Gdy pojawia się manifest buntu, nieuzasadnionego płaczu, bicia innych, niszczenia zabawek wtedy informujemy dziecko, że za takie zachowanie należy się Gabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice i ostrzegamy.  Gdy ostrzeżenia nie przynoszą rezultatów na lodówce pojawia sięGabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice. W podsumowaniu dziennym istotne jest aby była zdecydowana przewaga Gabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice nad Gabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice. Smutne buziaki to ostateczność.  Wieczorem rozmawiamy o tym co było dobre a co złe. Mówimy o swojej radości i szczęściu gdy dziecko zdobyło Gabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice, a gdy pojawiła się Gabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice to było nam przykro.
Ważna jest konsekwencja i codzienne naklejanie buziaków. Dzieciaki bardzo lubią buziaki oczywiście te Gabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice i po kilku dniach same będą domagać się Gabinet psycholog Aleksandra Iwin, Łódź, Ksawerów, Pabianice. Gdy przychodzi ktoś do domu ważne aby dziecko mogło się pochwalić swoimi kółeczkami i opowiedzieć za co je dostało. Buziaki na lodówce są świetną motywacją do zrobienia czegoś, co dziecko do tej pory robiło niechętnie. Przyjmowanie gorzkiego syropu będzie słodsze gdy uśmiechnięta buźka będzie czekała aby w nagrodę zawisnąć obok swoich koleżanek.
   
 


Copyright © 2022 Gabinet psycholog - Aleksandra Iwin. Porady psychologiczne, doradztwo zawodowe. Łódź, Ksawerów, Pabianice. Psycholog dzieci, młodzieży, rodziców.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.