Szkoła dla Rodziców

 

Skąd pomysł Szkoły dla Rodziców? Szkoła dla Rodziców to pomysł Rodziców, których dzieci korzystają z pomocy psychologicznej w moim gabinecie. Gdy rodzi się dziecko do domu świeżo upieczonych rodziców kilkakrotnie z wizytą przychodzi położna, pokazuje, uczy w jaki sposób odpowiednio zajmować się maluchem. Najczęściej jest to ważne i pomocne dla rodziców. Brakuje jednak takiej pomocy i nauki na dalszych etapach życia dziecka. Według wielu rodziców, gdyby wcześniej mieli wiedzę związaną z psychologicznym funkcjonowaniem swoich dzieci, gdyby znali sposoby, metody postępowania ze swoimi dziećmi byliby bardziej skutecznymi rodzicami. Żyłoby się spokojniej im i ich dzieciom.

Szkoła dla Rodziców, to szkoła bez ocen, bez oceniania. To współpraca, szacunek i wymiana doświadczeń z dużą porcją wiedzy i metod.

W 2016 roku do 215 rodziców wysłałam ankiety z pytaniami. Powróciło 178 ankiet, informacje zwrotne pomogły na merytoryczne stworzenie Szkoły dla Rodziców. Szkoła dla Rodziców, to budynek, który trzeba było zbudować :) Prace związane z budową rozpoczęły się 30 maja 2016 r.

29 maja 2017 r. odbył się pierwszy warsztat Szkoły dla Rodziców „ Jak słuchać aby dzieci do nas mówiły”

29 czerwca 2017 r. pracowaliśmy nad drugim tematem : „Zamieniam złość na miłość, czyli trudy miłości rodzicielskiej”

Zaplanowany warsztat 27.07. i 02.08 : „Systemy motywacyjne dla dzieci, czyli jak zrobić
aby dziecku „się chciało” :)” .

Będą nowe tematy, nowe zajęcia.

Serdecznie zapraszam

Budowa Szkoły dla Rodziców

 

Budowa Szkoły dla Rodziców

Budowa Szkoły dla Rodziców2

Copyright © 2021 Gabinet psycholog - Aleksandra Iwin. Porady psychologiczne, doradztwo zawodowe. Łódź, Ksawerów, Pabianice. Psycholog dzieci, młodzieży, rodziców.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.